Opublikowano Dodaj komentarz

Jakie rajstopy lub pończochy założyć idąc na wesele 

Rajstopy, pończochy, podkolanówki! Twój sklep z bielizną

Pierwszy wybór: Rajstopy czy Pończochy?

Tutaj zasady są podobne, jak w innych sytuacjach. Dobór rajstop/pończoch i ich grubości zależy w dużej mierze od temperatury i pory roku. Więcej w artykule: Kiedy zakładamy rajstopy, a kiedy pończochy?

Ja osobiście sugerowałabym pończochy samonośne z uwagi na swobodę ruchów i przewiewność. W zasadzie niezależnie od pory roku na salach weselnych bywa duszno. Ja takze preferuje obcisle sukienki i pasek od pończoch byłby bardzo widoczny.

Jeśli jednak czujesz, że nie będziesz dużo tańczyć, to rajstopy będą też ok.

Styl i kolor

Wszystko zależy właściwie od tego jaką masz sukienkę. Ja osobiście uważam, że akurat proste, jednokolorowe sukienki. Unikałabym rajstop białych. Tak samo moim zdaniem rajstopy i pończochy wzorzyste nie są dobrym pomysłem. Pamiętajmy, że to impreza weselna. Twoje nogi nie muszą być tutaj gwoździem programu. Z tego samego powodu myślę, że nie powinnymy ubierać sukienki krótszej niż do kolana.

Dodam jeszcze dwie rzeczy, które powinny być w miarę oczywiste. Staramy się unikać białej sukienki. Czarne sukienki, mimo iż widywałam takie na weselach, też nie są wszędzie mile widziane. Są rejony Polski, gdzie to jest faux pas. Czarny ubiera się bowiem na stypę.

Kilka stylówek, które mogłabym polecić z czystym sumieniem:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 + osiem =